Ovidiu Burcă e supărat după remiza cu FC Bihor și îl așteaptă pe Mircea Lucescu la Dinamo: „Ar fi o lovitură importantă!”

Ovidiu Nicusor Burca îngrijorat în meciul de fotbal dintre AFC HERMANNSTADT SIBIU si FC DINAMO BUCURESTI, contând pentru Superliga Superbet, desfășurat pe Stadionul Municipal din Sibiu, sâmbătă 21 octombrie 2023. © FOTO: Valentin MACREA/SPORT PICTURES

Ovidiu Burcă, antrenorul echipei Dinamo București, a analizat la cald remiza cu FC Bihor din grupele Cupei României, dar a vorbit și despre posibila colaborare cu Mircea Lucescu.

Meciul dintre FC Bihor și Dinamo s-a disputat vineri seară, în cadrul rundei a doua a grupelor Cupei României și s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, după golurile marcate de către Grigore, în minutul 48, respectiv Popa, în minutul 83.

Cu puțin timp înaintea acestei partide, Mircea Lucescu și-a anunțat plecarea de la Dinamo Kiev și retragerea din fotbalul ucrainean. Ovidiu Burcă îl așteaptă alături de el la Dinamo București pentru a redresa corabia.

„Ne așteptam să câștigăm astăzi. Din păcate, am avut foarte multe ocazii, foarte multe șanse de a face 2-0. Este un rezultat cumva rușinos pentru noi Pare că suntem într-o pasă în care nimic nu iese. Este o situație care începe să fie apăsătoare. (n.r. întrebat despre atmosfera din vestiar) Băieții sunt foarte supărați, triști. Tradiția ne obliga să sperăm că putem trece de aceste grupe.

Nu vreau să vorbesc despre transferuri, pentru că încă nu s-a terminat prima parte a campionatului și nu ar fi corect față de jucătorii actuali.

(n.r. despre retragerea lui Mircea Lucescu) Pentru Dinamo, venirea lui Mircea Lucescu ar fi o lovitură importantă. E un om cu experiență și ar fi o bucurie să îl avem alături”, a spus Ovidiu Burcă, la flash-interviul de după meci.

Publicat: 03 11. 2023, 22:46
Actualizat: 04 11. 2023, 16:32