Oțelul Galați s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României după ce a trecut de Corona, scor 2-1

Echipa Oțelul Galați s-a calificat, joi, în sferturile de finală ale Cupei României – Timișoreana, după ce a învins pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-1), formația Corona Brașov, în optimile competiției, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Golurile partidei au fost marcate de Henrique ‘6 și ’60, respectiv Antunes ’26 (autogol).

Oțelul Galați: Brăneț – Antunes (Costin ’32), Sîrghi, Mișelăricu, Popescu – Filip, Cooper – Marquinhos, Sevillano (Iorga ’57), Gavrilă (Băjenaru ’67) – Henrique. Antrenor: Constantin Schumacher.

Corona Brașov: Dănălache – Rodriguez, Ilie (Damian ’46), Asanovici, Arce – Stănescu, V. Munteanu – Braganca, Cuintanilha (Burlacu ’63), Neacșa (Aguirre ’71) – Coman. Antrenor: Ionel Gane.

Cartonașe galbene: Antunes ’24, Henrique ’62, Marquinhos ’72 / Stănescu ’33, Asanovici ’69, Braganca ’81.

Partida a fost arbitrată de o brigadă avându-l la centru pe Paul Unimătan, ajutat la cele două linii de Miklos Nagy și Bogdan Velicu, în timp ce Cristina Dorcioman a fost rezervă.

Observatorii partidei au fost Stan Prodan și Marian Bucurescu.

La meciul de pe stadionul Oțelul au asistat aproximativ 500 de spectatori.

Sursa: Mediafax

Publicat: 31 10. 2013, 18:41
Actualizat: 31 10. 2013, 18:42