„Lupii” sunt în semifinalele Cupei României. ASA Tg. Mureș – Petrolul 0-1

Cupa României a ajuns în faza sferturilor de finală. În această săptămână au loc cele patru meciuri, după cum urmează:

• CS Mioveni-CFR Cluj 3-4
  • U Cluj-Pandurii 1-0
  • ASA Târgu Mureș – Petrolul 0-1
  • CSU Craiova – Steaua, joi de la 20:30 – Pro TV

Partidele se desfășoară într-o singură manșă.

19:56 Fluier de final în al treilea sfert de finală al Cupei României. Petrolul se alătură celorlalte calificate în semifinale, CFR Cluj și U Cluj.

19:53 Schimbare la Petrolul. Iese Albin, intră Peteleu.

19:51 Schimbare la ASA. Iese Gorobsov, intră Axente.

19:49 GOOOL PETROLUL! Stăncioiu respinge în față un șut al lui Teixeira din interiorul careului, dar mingea ajunge la Albin, care înscrie cu un șut la colțul lung.

19:43 Schimbare la Petrolul.Iese Toto Tamuz, intră Astafei.

19:40 Încă o ocazie uriașă pentru gazde. Henrique profită de o gafă în apărarea Petrolului, dar Pecanha blochează în ultimul moment

19:38 Gazdele forțează pe acest final de meci, în timp ce Petrolul se mulțumește să trăiască periculos. Pare că golul plutește în aer. Sau poate ocaziile se răzbună. Cert e că mingea e rotundă și în Cupa României 🙂

19:37 Prima schimbare la Petrolul. Iese Nepomuceno, intră Mustivar.

19:31 Pecanha plonjează în dreapta, dar șutul spectaculo al lui Voiculeț, plasat excelent de la peste 20 de metri, se duce în bară.

19:25 Schimbare la gazde. Iese Goga, intră Bumba.

19:23 Albin îl lansează pe Filip în careul de șase metri, însă jucătorul Petrolului ratează execuția și trimite pe lângă poartă

19:21 Bară pentru ASA. Gorobsov trimite din lovitură liberă de la 20 de metri în transversala porții lui Pecanha. Mingea iese apoi în aut de poartă.

19:16 De Lucas și Marius Constantin văd cartonașul galben din partea centralului Hațegan. Tg. Mureș – Petrolul 2-3 este scorul în acest moment la avertismente.

19:06 A început a doua repriză. Meciul se reia de la scorul de 0-0.

18:48 Finalul primei reprize. Mureșenii au ultima ocazie de gol, la reluarea cu capul a lui Hora pe lângă poartă.

18:33 Sepsi vede și el cartonașul galben după ce îl faultează din spate pe Nepomuceno.

18:27 Teixeira cade în careul gazdelor și cere penalty. Hațegan lasă însă jocul liber.

18:19 Gazdele au cea mai mare ocazie de a marca. Voiculeț pătrunde în interiorul careului, dar șutul său la colțul scurt este reținut în doi timpi de Pecanha.

18:16 Petrolul este clar echipa care atacă mai mult. Mureșenii se apără pe două linii, iar jucătorii lui Mulțescu nu au tras încă pe poarta lui Stăncioiu.

18:13 Gabi Mureșan șutează de la peste 30 de metri, dar mingea se duce mult pe lângă poarta lui Pecanha.

18:09 Primul corner aparține Petrolului. Mureșenii reușesc să respingă.

18:06 Toto Tamuz vede primul cartonaș galben al partidei după o intrare cu talpa înainte la Marius Constantin

18:03 Petrolul a avut lovitura de start.

18:02 Cele două echipe au intrat pe tern. Petrolul va evolua în echipament complet negru, în timp ce mureșenii joacă în roșu și albastru.

16:50 Astăzi, 4 decembrie, se află și ultimele două echipe calificate în semifinalele Cupei României. În prima partidă a zilei, ASA Târgu Mureș întâlnește Petrolul. Duelul începe la ora 18:00 și este transmis în direct de Sport.ro.

Echipe de start

ASA Tg. Mureș: Stăncioiu – Sepsi, Constantin, Bejan, Feussi – Gorobsov, Mureșan – Voiculeț, Goga, Hora – Henrique
Rezerve: Viciu, Velayos, Bumba, Morais, Axente, Balaur, Bruno Martins
Antrenor: Cristian Pustai

Petrolul: Pecanha – Alcenat, Ipsa, Satli, Beța – Filip, De Lucas – Nepomuceno, Albin, Teixeira – Tamuz
Rezerve: Cobrea, Peteleu, Mustivar, Astafei, Pastorini, Nkosi, Mare;
Antrenor: Gheorghe Mulțescu

Publicat: 04 12. 2014, 20:09
Actualizat: 04 12. 2014, 20:10