Jucătorii lui CFR Cluj, resemnați după 1-1 cu rivala U Cluj în Cupa României: „Mai slabi de atât nu am fost niciodată!”

Meciul de fotbal dintre AS FC UNIVERSITATEA CLUJ și FC CFR 1907 CLUJ , contând pentru CUPA ROMÂNIEI BETANO, desfășurat pe Stadionul Cluj Arena din Cluj-Napoca, joi 02 noiembrie 2023. © FOTO: Flaviu BUBOI/SPORT PICTURES

Vasile Mogoș a apărut complet resemnat la flash-interviu, după ce U Cluj a ținut-o în „șah” pe CFR Cluj în Cupa României, scor 1-1.

Vasile Mogoș, resemnat după U Cluj – CFR Cluj 1-1

Fundașul ardelenilor consideră că el și coechipierii săi au avut o prestație extrem de slabă pe Cluj Arena, în mod special în prima repriză.

Mogoș le-a pus gând rău celor de la Hermannstadt, ultimul adversar al lui CFR Cluj din turul Superligii. Meciul se va disputa luni, 6 noiembrie, de la ora 21:00.

„A fost o atmosferă foarte frumoasă, în opinia mea am fost foarte slabi în prima repriză. A fost acel autogol, dar se întâmplă în fotbal. E bine că am revenit și că am egalat. Bravo lor că au jucat bine, dar e vina noastră, mai slabi de atât nu am fost niciodată.

Am încercat să dau un gol astăzi, dar nu am reușit. Doamne ajută să dau data viitoare. Noi ne-am făcut treaba a doua repriză, dar meciul se începe cu prima repriză și acolo am fost slabi.

Mergem la Sibiu să câștigăm acum. Am jucat multe amicale cu ei și știm cu joacă”, a declarat Vasile Mogoș, după U Cluj – CFR Cluj 1-1.

Ce a declarat Daniel Bîrligea

„A fost un meci greu, un derby la care te gândești cu două săptămâni înainte. Ne-am pregătit mult, a fost și multă presiune. Am vrut să câștigăm, dar nu am început bine. Nu sunt fericit de joc, dar am luat un punct, mai bine decât nimic.

Eram proaspăt și am dat tot ceea ce am putut. Din păcate, doar un egal, asta e. Atmosfera a fost frumoasă. Un gol e mereu important și pentru mine, și pentru echipă”, a declarat Daniel Bîrligea.

Echipele de la U Cluj – CFR

U Cluj: Iliev – Oancea, Mitrea, Miron, Chipciu – Doukoure, Bic – Cîmpanu, Nistor, Silaghi – D. Popa
Rezerve: Gorcea, Peteleu, Pițian, I. Filip, G. Simion, V. Gheorghe, I. Stoica, F. ilie, Manu
Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău

CFR Cluj: Sava – Kresic, Ajeti, M. Ilie – Mogoș, Fică, Muhar, Cvek, Camora – Otele, Juricic
Rezerve: Bălgrădean, Morgan, Deac, Krasniqi, R. Filip, Zejnullahu, Tachtsidis, Bîrligea, Avonou
Antrenor: Andrea Mandorlini

Stadion: Cluj Arena
Arbitru: Ovidiu Hațegan (Arad), A1: Sebastian Gheorghe (Suceava), A2: Ciprian Danșa (Satu Mare). VAR: Cătălin Popa

Publicat: 02 11. 2023, 23:41