Iorga a crezut în finala Cupei! „Dacă nu luam gol, le dădeam mari emoții celor de la Petrolul!”

Partida din această seară de la Ploiești părea să fie una fără istoric, după ce Petrolul se impusese categoric în partida de la Galați, scor 3-0.

Totuși, formația lui Grigoraș a pus mari probleme „lupilor”, reușind să controleze autoritar mai ales prima repriză. Laurențiu Iorga, autorul golului secund în disputa încheiată 2-1 pentru gălățeni, a analizat la cald evenimentele de pe Ilie Oană, și a dezvăluit că, în măsura în care nu primeau gol, oțelarii puteau să spere la finala Cupei.

A fost o partidă foarte frumoasă, dominată clar de noi, din păcate nu am reușit să înscriem mai mult, astfel încât să întoarcem soarta calificării. Totul a fost în piciorul nostru, în prima repriză am avut o serie de ocazii să majorăm avantajul. Chiar și în a doua repriză, dacă nu luam gol de la Bokila, le dădeam mari emoții„, a declarat jucătorul lui Grigoraș, la Sport.ro.

Laurențiu Iorga a intrat de câteva luni în atenția Stelei, însă prețul cerut de gălățeni este pentru moment unul prohibitiv. Totuși, mijlocașul a lăsat să se înțeleagă că se gândește la un transfer la o echipă mai puternică.

Aștept să termin campionatul și sper ca noul sezon să îmi aducă lucruri mai bune„, a mai spus Iorga.

Publicat: 21 05. 2013, 22:41
Actualizat: 21 05. 2013, 23:03