Ilie Dumitrescu, impresionat de jucătorii de la Dinamo. „Jos pălăria pentru băieții ăștia!”

nicolae badea a dat pizza in vestiar dinamovistilor dupa meciul cu viitorul din cupa romaniei

Ilie Dumitrescu a analizat jocul lui Dinamo București din meciul cu FC Viitorul, scor 3-0, în șaisprezecimile Cupei României, iar fostul mare atacant a rămas impresionat de jucătorii din „Ștefan cel Mare”.

Jocul elevilor lui Cosmin Contra din meciul cu FC Viitorul, scor 3-0 a fost pe placul lui Ilie Dumitrescu, cel care susține că scorul înregistrat de gruparea „câinilor” este o realizare uriașă, toate acestea dacă ținem cont de situația în care se află Dinamo.

Fostul mare atacant al echipei naționale a României crede că prima repriză din meciul Dinamo – Viitorul a fost cea mai bună pentru „câini” din sezonul 2020 – 2021.

Ilie Dumitrescu, impresionat de jucătorii de la Dinamo

„Cea mai bună repriză de la Dinamo în acest sezon. Aș vrea să îi remarc pe Fabbrini și Camara în benzi. Camara a fost susținut de Sorescu în zona aia. Nemec, cu o mobilitate foarte bună.

Jos pălăria pentru băieții ăștia, pentru această repriză, realizarea asta este una excepțională, păcat de tratamentul pe care l-au avut până în momentul ăsta în club”, a declarat acesta la emisiunea „Fotbal Club” de la Digi Sport.

Dinamo s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României

Dinamo București a învins-o pe Viitorul, scor 3-0, în șaisprezecimile Cupei României, iar „câinii” s-au calificat în optimile de finală ale competiției. Golurile formației din „Ștefan cel Mare” au fos înscrise de Diego Fabbrini în minutele 11 și 89, dar și de Deian Sorescu în minutul 14.

Dinamo București nu o duce la fel de bine și în Liga 1, acolo unde ocupă locul 14 în clasament, cu 9 puncte, la egalitate cu FC Argeș, echipa de pe poziția a 15-a și la un punct în fața Astrei Giurgiu, ultima clasată.

• Pentru Dinamo urmează meciul cu FC Argeș, vineri, 4 decembrie, ora 20.30,în etapa a 12-a din Liga 1, sezonul 2020 – 2021, iar partida va fi Live Video Online pe www.prosport.ro și la TV pe Digi Sport, Look Sport Plus și Telekom Sport.
Publicat: 29 11. 2020, 11:27
Actualizat: 29 11. 2020, 11:33