Greu cu rezervele!** Vasluienii au avut nevoie de artileria grea pentru a rezolva meciul cu Dunărea Galați

Vasluiul s-a încălzit greu în meciul cu ocupanta locului 12 din Liga a doua, Dunărea Galați, dar a învins până la urmă cu 4-1 și s-a calificat în sferturile Cupei.

Pentru cine s-a uitat la pauză la tabela de marcaj, numai ușoară n-a părut partida Vasluiului. După trei ocazii monumentale irosite de Papp și de Buhăescu, incredibilul s-a produs: Chelaru a împins în poartă o minge respinsă în față de Puia și Dunărea conducea la Vaslui! Bucuria gălățenilor a durat însă doar 21 de minute, Wesley (foto) reușind să egaleze spre finalul primei reprize.

După pauză, Hizo n-a vrut să mai riște și a făcut o dublă schimbare care a și decis meciul. Nou-intrații Sânmărtean și Adailton au colaborat perfect, punându-și amprenta pe fiecare dintre cele trei goluri pe care Vasluiul le-a marcat în repriza secundă și au închis un meci pe care moldovenii ar fi trebuit să-l câștige și fără ei.

Publicat: 27 10. 2011, 21:50
Actualizat: 27 10. 2011, 21:52