FOTO | S-au frecat la ochi când au văzut cum a ieșit pe teren. Ce număr a purtat un fotbalist de la Unirea Alba Iulia

Partida din 16-imile Cupei României, dintre Unirea Alba și FCSB, a fost motiv de sărbătoare la Zlatna, unde stadionul cu o capacitate de 3000 de locuri a fost umplut de fani. Suporterii au avut parte de o surpriză când echipele au ieșit pe teren.

Atacantul Silviu Mureșan (27 de ani), legitimat la Unirea Alba Iulia, a ales tricoul cu numărul 1 și a atras toate privirile din partea oamenilor prezenți pe stadion. Mureșan a fost foarte activ în prima repriză, ratând două ocazii mari de gol. În startul meciului a tras mult peste poartă din interiorul careului, iar înainte de pauză a trecut pe lângă minge, la o fază pe care scria 1-0.

Fotbaliști care au mai purtat numărul 1 de-a lungul istoriei: Edgar Davids, Stuart Balmer, Osvaldo (Ossie) Ardiles, Norberto Alonso, Ruud Geels, Simon Vukcevic.

Foto text: DigiSport

Publicat: 27 09. 2018, 22:40
Actualizat: 27 09. 2018, 23:31