Dinu Gheorghe în conflict cu suporterii rapidiști, la finalul meciului Rapid – Astra

Președintele executiv al clubului Astra Giurgiu, Dinu Gheorghe, a fost scuipat și înjurat de doi suporteri rapidiști, joi seară, la finalul meciului câștigat de echipa sa, cu scorul de 3-2, în fața formației Rapid, în sferturile de finală ale Cupei României.

Cei doi fani de la tribuna 0 a stadionului echipei Rapid l-au scuipat și înjurat pe Dinu Gheorghe, iar acesta a reacționat înjurând la rândul lui.

De asemenea, în repriza a doua a prelungirilor, un alt oficial al Astrei, Vasile Avram, a avut un conflict cu suporterii de la tribuna 0, fiind nevoie de intervenția oamenilor de ordine pentru ca situația să nu degenereze.

Formația Astra Giurgiu s-a calificat în semifinalele Cupei României – Timișoreana, după ce a învins, joi, în deplasare, cu scorul de 3-2 (1-0), echipa Rapid, în sferturile de finală ale competiției.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Budescu ‘4, Fatai ’49 și Mureșan ‘111. Pentru Rapid au înscris Oros ’65 și Bărboianu ’74 (autogol)