Dan Petrescu, ironizat în Bănie, după Universitatea Craiova – CFR Cluj! Mesajul genial afișat de către un suporter oltean | FOTO

Dan Petrescu, antrenorul echipei CFR Cluj, a fost ironizat după eliminarea din Cupa României, de către un fan al Universității Craiova.

Universitatea Craiova și CFR Cluj s-au întâlnit joi seară, pe Stadionul „Ion Oblemenco”, în cadrul șaisprezecimilor de finală ale Cupei României, iar oltenii au învins la limită, scor 1-0, după golul marcat de către Lyes Houri, în minutul 63.

La finalul partidei, Dan Petrescu a pus acest eșec și pe seama tragerii la sorți și a avut un mesaj și pentru contestatari.

Dan Petrescu, ironizat în Bănie, după Universitatea Craiova – CFR Cluj

La scurt timp după flash-interviuri și conferințe de presă, Dan Petrescu a avut o surpriză în parcarea stadionului. Mai mulți suporteri olteni i-au așteptat pe ardeleni la autocar, însă unul dintre ei s-a făcut remarcat prin tricoul afișat.

„1 Dan = 11 m”, a fost mesajul imprimat de către suporterul oltean pe un tricou alb, făcând referire la faptul că echipa antrenată de către Dan Petrescu a câștigat de multe ori datorită unui penalty primit.

„În primul rând tragerea la sorți, ca de obicei a fost incredibilă. Celelalte echipe joacă cu Divizia C, cei care fac Cupa să se gândească puțin. Noi, campioana României, să nu fim cap de serie?!

Cu jucătorii ăștia am venit, toți au vrut, și-au dat viața. Am avut o zi să organizez acest meci. Asta e situația la club acuma, avem patru atacanți care nu joacă, foarte grea. Ceilalți au încercat, n-am ce să reproșez, iar pe final puteam să egalăm și să ducem meciul în prelungiri. La ei au intrat Ivan, Koljic, Gustavo și Nistor.

Trebuie să aducem înapoi jucătorii pe listă, că nu sunt. Chipciu poate să apară, Ștefan, portarul. Mi-a plăcut Ștefan, a jucat foarte bine, a avut curaj, m-a surprins. Chiar mi-a plăcut. Nu e ușor nici pe Tahiri, de-abia a ajuns la echipă, dar băiatul a dat totul, a încercat. Din punct de vedere al efortului, n-am ce să reproșez”, a spus Dan Petrescu, după meci.

Sursă foto: Sport.ro

Publicat: 24 09. 2021, 11:52
Actualizat: 24 09. 2021, 11:53