Cronometrul unuia dintre managerii Stelei s-a oprit în minutul 120:** „N-am pierdut niciun meci aseară, s-a terminat 0-0!” Chiajna, amenințată cu o bătaie severă în campionat

Unul dintre managerii Stelei nu consideră că eliminarea din Cupa României în fața Chiajnei a fost o înfrângere. Socoteala oficialului din Ghencea s-a oprit după 120 de minute, când tabela arăta 0-0. Totuși, acesta promite răzbunare în partida din campionat, când Concordia Chiajna va juca împotriva Stelei după un meci în Cupă.

„Nu știu ce s-a întâmplat, nu știu personajele acelea și nu am de gând să îi fac pe unii mari acum… Dacă vreți, vorbim despre meciul de aseară, nu despre niște băieți de pe-acolo.

Steaua nu a pierdut niciun meci aseară. S-a terminat 0-0. S-a pierdut o calificare, e adevărat. Ne doream eventul, dar acest program ne-ar fi solicitat foarte tare.

Acum sunt curios să văd ce vor face la meciul de campionat, când vor avea de jucat sferturile înainte. Ei probabil vor folosi cea mai bună echipă și sunt curios ce vor face după, când vor întâlni cea mai bună echipă din țară. Nu îmi convine că am fost eliminați, dar eu sunt obsedat de titlul 24 și de calificarea în primăvara europeană. Nu e mai bine acum să ne antrenăm noi

Nu e mai bine acum să ne antrenăm noi mai bine și să pregătim liniștiți meciul cu Chiajna, din campionat? Exista și riscul să apară accidentări. Vreau să terminăm acest tur prelungit la o diferență confortabilă”, a declarat unul dintre managerii Stelei.

Publicat: 01 11. 2012, 16:27
Actualizat: 01 11. 2012, 20:15