Colțescu a inflamat spiritele la CFR-Dinamo!** Ambele echipe au solicitat câte un penalty la două faze discutabile

CFR Cluj și Dinamo au încheiat primele 90 de minute la egalitate, scor 1-1, astfel că partida se va decide în reprizele de prelungiri sau și mai departe, la loviturile de departajare.

Tot 1-1 a fost scorul după primele 90 de minute și la faze litigioase. Ambele echipe au solicitat câte o lovitură de la 11 metri, însă arbitrul Sebastian Colțescu a lăsat jocul să continue.

Mai întâi, clujenii au cerut lovitură de pedeapsă în minutul 69 la duelul dintre Scutaru și Sougou. Atacantul CFR-ului avea prim-planul în acest duel, fundașul „câinilor” a încercat să protejeze, iar faza s-a încheiat cu căderea lui Sougou în careu.

Cu opt minute înainte de expirarea timpului regulamentar s-a petrecut o fază complicată și în celălalt careu. În urma unui corner de pe dreapta, Piccolo a ridicat piciorul un pic prea sus și pare că l-a lovit în cap pe Grigore care plonjase pentru a relua mingea. Fundașul lui Dinamo a rămas câteva momente întins pe teren acuzând lovitura, dar nici de această dată Colțescu nu a fost convins să indice punctul cu var.

Publicat: 28 11. 2012, 22:42
Actualizat: 28 11. 2012, 22:44