Ciobotariu: „În minutul 93 s-au năruit speranțele noastre! Nu sunt supărat pe jucători, Petrolul a fost mai bună în prelungiri”

FC Vaslui a ratat dramatic calificarea în semifinalele Cupei, după ce a fost egalată de Petrolul în ultimele secunde ale partidei și s-au impus apoi în prelungiri. Liviu Ciobotariu spune că golul din minutul 90+3 i-a lăsat un gust amar, însă nu este suprat pe jucătorii săi. Nici măcar pe arbitru, deși la faza din care Petrolul a făcut 2-2 a avut o izbucnire, pe motiv că minutele de prelungire expiraseră.

„Sunt supărat și dezamăgit. Am ratat ocazia de a juca o semifinală. Nu sunt supărat pe jucători, au depus un efort mare. În minutul 93 s-au năruit speranțele noastre. A fost o lipsă de concentrare. Petrolul a intrat în prelungiri și apoi au fost mai buni. Au un public extraordinar care cânta în minutul 90 la 2-1 pentru adversari. Am pierdut pe o greșeală, ăsta este fotbalul.

Nu cred că am pierdut meciul din cauza arbitrului”, a spus Liviu Ciobotariu la Sport.ro

Publicat: 04 12. 2013, 21:54
Actualizat: 04 12. 2013, 21:55