Charalambous nu a mai rezistat presiunii şi a răbufnit după umilința trăită de FCSB cu FC U Craiova! Cine e principalul vinovat pentru tot ce e la echipă: „Ştim asta”

Elias Charalambous reactioneaza in meciul de fotbal dintre FCSB si Otelul Galati, din cadrul Superligii Superbet, desfasurat pe Arena Nationala din Bucuresti, duminica 3 decembrie 2023. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

FCSB a ratat șansa de a se califica în sferturile Cupei României. În ultimul meci din grupă, roș-albaștrii au fost învinși în deplasare de FCU Craiova, 0-2.

La finalul partidei, antrenorul vicecampioanei României și-a asumat întreaga responsabilitate pentru al doilea eșec consecutiv pe care l-a suferit FCSB.

Elias Charalambous ia toată vina asupra sa. Antenorul FCSB-ului se învinovățește pentru forma modestă a echipei

FCSB a ratat obiectivul impus de Gigi Becali: câștigarea Cupei României. Roș-albaștrii au fost învinși în ultimul meci al grupei de FCU Craiova, 0-2, după golurile lui Bauza și Van Durmen, și au irosit șansa de a ajunge în sferturile competiției.

La finalul meciului, Elias Charalambous a precizat că este principalul vinovat pentru regresul echipei și a anunțat că singura modalitate ca FCSB să iasă din această pasă proastă este ca jucătorii să muncească mai mult la antrenament.

„Din nefercire, nu am trecut mai departe. În prima repriză am primit două goluri foarte ușor, în a doua repriză am avut câteva șanse, dar nu a fost destul. Nu am jucat destul de bine, trebuie să ne îmbunătățim și îmi iau toată responsabilitatea asupra mea”, a declarat Elias Charalambous la finalul meciului.

De asemenea, tehnicianul cipriot a mărturisit că este conștient că elevii săi nu mai au randamentul de la începutul sezonului și a ținut să o felicite pe FCU Craiova pentru prestația solidă de pe „Ion Oblemenco”.

„Am spus-o și săptămâna trecută, știm că nu mai suntem ca la începutul sezonului. Felicitări Craiovei”, a mai spus Elias Charalambous.

Publicat: 08 12. 2023, 00:03
Actualizat: 08 12. 2023, 00:20