Cătălin Țîră, mesaj pentru Mircea Rednic după revenirea în lotul lui Dinamo. „Nu m-am făcut de râs! A fost puțin neplăcut pentru mine!”

Cătălin Țîră a înscris singurul gol al lui Dinamo din meciul cu FC Argeș, scor 1-2, iar atacantul a ținut să îi transmită un mesaj lui Mircea Rednic.

Dinamo a fost eliminată din optimile de finală ale Cupei României de FC Argeș, scor 1-2, iar cu ocazia partidei din „Ștefan cel Mare” a revenit și Cătălin Țîră, fotbalist care fusese exclus din lot de către Mircea Rednic.

„Puriul” a decis să îi dea o nouă șansă atacantului la partida cu FC Argeș și nu a geșit. Deși Dinamo a fost învinsă de FC Argeș cu un gol înscris în prelungiri, Cătălin Țîră a avut un joc bun și chiar a marcat singurul gol al „câinilor”.

Cătălin Țîră, mesaj pentru Mircea Rednic după Dinamo – FC Argeș 1-2

La finalul partidei din „Ștefan cel Mare”, Cătălin Țîră a ținut să îi mulțumească lui Mircea Rednic pentru șansa primită și i-a propus antrenorului că va da totul pe teren atunci când o să apeleze la serviciile sale.

„Am făcut o repriză bună, am dominat, am avut ocazii. Au făcut și ei un meci bun. Trebuie să fim atenți ca să nu mai facem greșeli în apărare și să câștigăm. A fost puțin neplăcut pentru mine la început, mă așteptam să am mai multă încredere din partea dânsului. Îi mulțumesc că m-a reprimit în lot, că m-a băgat în echipă. Nu m-am făcut de râs și am marcat.

Concurența este bună. La domnul Rednic o să joace cine dă randament. Eu sunt pregătit, sunt gata să îmi ajut echipa și o să fac treaba cât mai bine când vrea domnul Rednic să mă bage. Fanii lui Dinamo sunt cei mai frumoși pentru mine și ne-ar fi ajutat foarte mult dacă erau lângă noi”, a spus Cătălin Țîră la finalul meciului Dinamo – FC Argeș, scor 1-2.

Publicat: 26 10. 2021, 23:39
Actualizat: 26 10. 2021, 23:39