Asta e imaginea anului! :) Chipul lui Arsenie Boca a apărut în poarta lui Dinamo, la meciul cu Pandurii. FOTO GENIAL

O poză cu Arsenie Boca a stat aseară în poarta lui Dinamo, la meciul cu Pandurii. Jucătorii lui Mircea Rednic s-au calificat în sferturile Cupei României, după un gol marcat în prelungiri.

Dinamo a trecut cu emoții de Pandurii. Nedelcearu a deschis scorul în minutul 8, dar Hora și autogolul aceluiași Nedelcearu au făcut ca Pandurii să intre cu 2-1 la vestiare. În partea a doua, Rotariu a egalat și meciul a mers până în minutul 90 fără ca cineva să mai înscrie.

Partida părea că se îndreaptă spre prelungiri, dar Vojnovic a încurcat așteptările și a înscris golul victoriei în minutul 90+1. Dinamoviștii par a fi apelat la ajutorul divin pentru această calificare. Nu se știe cum, o poză cu Arsenie Boca a ajuns în poarta la care Pandurii au atacat. Și se pare că le-a purtat noroc.

Publicat: 29 10. 2015, 10:10
Actualizat: 29 10. 2015, 11:03