Andrei Ivan, nemulțumit de atitudinea echipei după ACSO Filiași – Universitatea Craiova 0-3, din sferturile Cupei României: „Suntem foarte calmi! Nu e în regulă ce se întâmplă!”

Andrei Virgil Ivan se hidrateaza in meciul de fotbal dintre FC Arges si Universitatea Craiova, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Stadionul Nicolae Dobrin din Pitesti, duminica 21 noiembrie 2021. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Andrei Ivan s-a declarat nemulțumit de atitudinea echipei în situațiile de finalizare, fiind convins că se ratează foarte mult din cauza lejerității cu care sun tratate fazele

Universitatea Craiova nu a avut emoții în fața lui ACSO Filiași, formație pe care a întâlnit-o în sferturile de finală ale Cupei României. Elevii lui Laurențiu Reghecampf s-au calificat în „careul de ași” al competiției după 3-0, grație reușitelor lui Elvir Koljic, Andrei Ivan și Gustavo.

Marcatorul celui de-al doilea gol nu s-a putut bucura pe deplin de calificarea în faza următoare a Cupei României deoarece a fost deranjat de atitudinea echipei, pe care o acuză că este mult prea liniștită în situațiile de finalizare.

Andrei Ivan acuză lipsa de concentrare în fața porții

Andrei Ivan a marcat în meciul câștigat de Universitatea Craiova în fața lui ACSO Filiași cu 3-0, din faza sferturilor de finală ale Cupei României, dar a fost dezamăgit de atitudinea echipei în situațiile de finalizare. Formația din Bănie a avut mai multe ocazii bune de a marca, însă fotbaliștii au ratat cu seninătate, ceea ce l-a înfuriat pe internaționalul nostru.

„Să spunem că a fost un antrenament bun, da. Sperăm să o ținem tot așa, să câștigăm meci cu meci.

Am avut și cu FCSB multe ocazii și nu am înscis. Cred că depinde foarte mult de concentrare . Suntem foarte calmi în fața porții și nu e în regulă ce se întâmplă!

Va veni și timpul când vom trece peste acest moment, dar noi ne antrenăm și ne gândim să câștgăm următorul meci. Trebuie să mergem la Botoșani să luăm cele trei puncte”, a declarat Andrei Ivan după meciul cu ACSO Filiași.

Celelalte trei echipe care s-au calificat în faza semifinalelor Cupei României sunt FC Voluntari, FC Argeș și Sepsi Sf. Gheorghe.

Publicat: 02 12. 2021, 23:30