Andrea Compagno a răbufnit împotriva patronului Gigi Becali! Ce spune despre amenințarea patronului că va transfera alt atacant: „Dacă vine la mine și îmi reziliază contractul, îmi iau bagajul și plec”

Andrea Compagno, atacantul italian în vârstă de 27 de ani de la FCSB, a reacționat după remiza cu Oțelul Galați cu privire la declarațiile patronului Gigi Becali.

Andrea Compagno a răbufnit împotriva patronului Gigi Becali! Ce spune despre amenințarea patronului că va transfera alt atacant

Meciul dintre Oțelul Galați și FCSB s-a disputat marți seară, în cadrul etapei a doua a grupelor Cupei României și s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, după golurile marcate de către Alex Băluță, în minutul 76, respectiv Ariel Lopez, în minutul 90.

Andrea Compagno a fost titular în cadrul acestei partide, dar înlocuit imediat după pauză cu Alex Băluță.

La finalul partidei, Andrea Compagno a comentat declarațiile patronului Gigi Becali cu privire la intenția de a mai transfera un atacant la FCSB:

„Era un meci foarte greu, știam dinainte să venim aici, era foarte important să câștigăm meciul. A fost un gol superb marcat de Alex, dar am avut un pic de ghinion că am luat gol la ultima fază.

Sunt două meciuri în care am luat gol la ultima fază. Cred că pe parcursul sezonului sunt meciuri din astea. Poate că la meciul viitor o să marcăm noi gol la ultima fază.

Pentru un atacant, golul e ca oxigenul, dar sunt și perioade așa. Important e să nu te oprești și să muncești.

(n.r. întrebat dacă îl afectează criticile lui Gigi Becali) Nu, nu, nu. Nu. Deloc. Am auzit acum de la tine. Nu mă uit prea mult. Știu că patronul nostru zice așa, dar sunt sigur că dacă dau gol meciul viitor e fericit.

Sunt perioade din astea în cariera unui fotbalist, dar eu încerc să muncesc mult și dacă nu îmi merge bine, mai mult. Asta e mentalitatea. Trebuie să muncesc și o să aștept momentul meu.

Toată lumea știe cum e patronul nostru. Nu depinde de mine dacă vrea să aducă un alt vârf. Dacă mâine vine la mine și zice: «Bă, ți-am reziliat contractul», îmi iau bagajele și mă duc. Eu încerc să dau totul, să îl fac mândru. Eu trebuie să controlez ceea ce pot să controlez. La asta m-am gândit mereu”, a spus Andrea Compagno, la flash-interviul de după meci.

Publicat: 31 10. 2023, 23:23