A venit și momentul lui David Miculescu! „Clientul” lui Gigi Becali a marcat un gol superb în FC Bihor – FCSB! | VIDEO

A venit și momentul lui David Miculescu! „Clientul” lui Gigi Becali a marcat un gol superb în FC Bihor - FCSB! | VIDEO

A venit și momentul lui David Miculescu să iasă la rampă, după ce fotbalistul în vârstă de 22 de ani a fost criticat constant de Gigi Becali în ultimele luni.

Fostul jucător de la UTA Arad a deschis scorul în minutul 26 al meciului jucat de FCSB în deplasare cu FC Bihor în prima etapă a fazei grupelor din această ediție de Cupa României.

Miculescu a primit o centrare din partea stângă, a preluat în centrul careului cu un adversar în spate, a reușit să pivoteze excelent, în stil de mare atacant, a evitat ulterior un alt adversar și a reușit să finalizeze din întoarcere cu piciorul stâng, fără șanse pentru portarul advers. (AICI VIDEO cu întreaga fază)

Această reușită ar putea să genereze o revenire de formă pentru David Miculescu în perioada următoare, în contextul în care tânărul jucător a dat semne că ar trece printr-un soi de blocaj mental, mai ales în contextul criticilor primite foarte des de la Gigi Becali.

Restart pentru internaționalul de tineret în acest sezon?

La finalul lunii august, patronul de la FCSB a dat semne că ar fi gata chiar să renunțe definitiv la fotbalistul său în viitorul apropiat, deranjat de faptul că acesta întârzie să „livreze” pentru echipa roș-albastră.

Miculescu îl așteptăm, dar cât? O repriză n-a atins-o. Ce să facem?”, a spus Gigi Becali atunci, după meciul pierdut de FCSB în deplasare cu UTA, scor 1-2, joc în care Miculescu a fost înlocuit la pauză după o prestație modestă avută în prima repriză.

Pe de altă parte, David Miculescu a fost lăudat recent de către Alexandru Bourceanu, fostul căpitan de la FCSB, care a apreciat modul în care tânărul jucător a făcut faza defensivă în partida câștigată de vicecampioana României în deplasare cu Sepsi, scor 5-2.

L-aș remarca pe Miculescu în prima repriză pentru modul în care s-a apărat”, a spus Bourceanu luni, la ProSport Live.

Publicat: 27 09. 2023, 21:49