Neymar plânge ca un copil, după ce Brazilia a fost eliminată de Croația de la Cupa Mondială! Imaginile tristeții supreme | VIDEO

Selecționata Braziliei a fost eliminată de la Campionatul Mondial din Qatar, iar Neymar a oferit imaginile tristeții supreme.

Partida dintre Brazilia și Croația din sferturile de finală ale Campionatului Mondial s-a terminat la egalitate, scor 0-0, însă cele două selecționate au reușit să înscrie în reprizele de prelungiri și au dus meciul la loviturile de departajare.

Brazilia a ratat prin Rodrygo și Marquinhos, în timp ce pentru Croația au înscris de la punctul cu var Vlasic, Lovro Majer, Modric și Orsic, iar „Selecao” a fost trimisă acasă.

La finalul meciului din sferturile de finală ale Campionatului Mondial din Qatar, Neymar, starul echipei naționale a Braziliei, a fost surprins distrus de durere.

Fotbalistul lui PSG nu a reușit să execute lovitura de departajare, însă a fost distrus de eliminarea Braziliei de la Campionatul Mondial din Qatar. Acesta a fost surprins plângând în mijlocul terenului, iar Dani Alves și Thiago Silva au încercat să-l consoleze.

Echipele de start de la Croația – Brazilia

CROAȚIA (4-1-2-3): Livakovic – Juranovic, Lovren, Gvardiol, Sosa – Brozovic – Kovacic, Modric – Pasalic, Kramaric, Perisic
Rezerve: Grbic, Ivusic – Barisic, Budimir, Erlic, Jakic, Livaja, Majer, Orsic, Petkovic, Stanisic, Sucic, Sutalo, Vida, Vlasic
Selecționer: Zlatko Dalić

BRAZILIA (4-1-2-3): Alisson – Militao, Marquinhos, T. Silva, Danilo – Casemiro – Paqueta, Neymar – Raphinha, Richarlison, Vinicius Junior
Rezerve: Ederson, Weverton – Alex Sandro, Bremer, Antony, Bruno Guimaraes, Dani Alves, Everton Ribeiro, Fabinho, Fred, Martinelli, Pedro, Rodrygo