Mihai Stoica, reacție ironică după ce Maroc a eliminat Portugalia de la Campionatul Mondial din Qatar! Ce a putut să afirme managerul lui FCSB

Mihai Stoica la meciul de fotbal dintre FCSB si West Ham United, din cadrul grupelor UEFA Europa Conference League, desfasurat pe Arena Nationala din Bucuresti, joi 3 noiembrie 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 7 poze

Mihai Stoica, managerul general al lui FCSB, a reacționat imediat după ce Maroc a eliminat Portugalia de la Campionatul Mondial din Qatar.

Partida dintre Maroc și Portugalia s-a disputat sâmbătă, în cadrul sferturilor de finală de la Campionatul Mondial din Qatar, iar marocanii au învins cu scorul de 1-0, după golul marcat de către En Nesyri, în minutul 42.

La acest turneu final, Maroc nu a încasat vreun gol. În faza grupelor, marocanii au remizat cu Croația, scor 0-0, au învins Belgia, scor 2-0, și Canada, scor 1-2. În optimilor de finală, Maroc a eliminat-o pe Spania, la loviturile de departajare, scor 3-0, după ce Spania a ratat trei penalty-uri.

După această eliminare a Portugaliei, Mihai Stoica s-a declarat marocan. Oficialul de la FCSB a scris această afirmație în limba franceză, pe rețelele sociale.

„Je suis marocain (n.r. Eu sunt marocan, în limba franceză)”, a scris Mihai Stoica, pe Facebook.

Presa din Portugalia s-a recunoscut învinsă după eșecul în fața Marocului

După meciul pierdut în fața reprezentativei din Maroc, presa din Portugalia a recunoscut superioritatea magrebienilor.

„O mie de portughezi în tribune și unsprezece pe teren nu au fost de ajuns pentru a doborî 35.000 de marocani gălăgioși, plus cei unsprezece care au alergat neobosit pe teren.Cupa Mondială a Portugaliei s-a încheiat”, a notat Publico.

„Sfârșitul visului! Portugalia nu a reușit să ducă jocul în prelungiri și este eliminată de la Cupa Mondială. Marocul s-a apărat foarte bine și aproape întotdeauna a reușit să îndepărteze pericolul de la poarta lui Bounou”, au scris și cei de la Record.

Publicat: 10 12. 2022, 19:44
Actualizat: 10 12. 2022, 19:45