Lionel Messi a reacționat după prima victorie a Argentinei la Campionatul Mondial: „A trebuit să câștigăm!”

Argentina's Lionel MESSI reacts after scoring an opener during the FIFA World Cup Group C match at Lusail Iconic Stadium in Lusail, Qatar on Nov. 26, 2022.,Image: 740406888, License: Rights-managed, Restrictions: This content is intended for editorial use only. For other uses, additional clearances may be required. No Use in Japan 185246+0300 JAPAN OUT, Model Release: no
Vezi galeria foto - 8 poze

Lionel Messi, atacantul în vârstă de 35 de ani al lui PSG și căpitanul echipei naționale a Argentinei, a postat un mesaj războinic după victoria cu Mexic de la Campionatul Mondial din Qatar.

Meciul dintre Argentina și Mexic s-a disputat sâmbătă seară, în cadrul etapei a doua din Grupa C de la Campionatul Mondial din Qatar, iar argentinienii s-au impus cu scorul 2-0, după golurile marcate de către Lionel Messi, în minutul 64, respectiv Enzo Fernandez, în minutul 87.

Este prima victorie a selecționatei lui Lionel Scaloni, la Cupa Mondială, după ce în etapa de debut a pierdut în fața Arabiei Saudite, cu scorul de 1-2.

După această partidă, în care Lionel Messi a reușit un gol și o pasă de gol, starul argentinian a postat un mesaj războic pe rețelele sociale.

„Astăzi, a trebuit să câștigăm și am reușit. Urmează o altă finală miercuri și trebuie să continuăm să luptăm împreună… Haide, Argentina!!!”, a scris Lionel Messi, pe Instagram, alături de o serie de poze din timpul meciului cu Mexic.

Lionel Messi a mai egalat un record al lui Diego Maradona

În meciul cu Mexic, Lionel Messi a marcat cel de-al optulea gol pentru Argentina la un Campionat Mondial și a egalat, astfel, performanța reușită de către regretatul Diego Maradona.

Reușita din partida cu Mexic reprezintă cel de-al patrulea gol pe care Lionel Messi îl înscrie cu un șut din afara careului la un Campionat Mondial.

Publicat: 27 11. 2022, 09:01
Actualizat: 27 11. 2022, 09:02