CSM București a ratat calificarea în optimile de finală ale Challenge Cup la volei feminin

Echipa de volei feminin CSM București a ratat marți, pe teren propriu, calificarea în optimile de finală ale Challenge Cup, după ce a fost învinsă de formația rusă Uralocika Ekaterinburg, cu scorul de 1-3, și în manșa retur a 16-imilor competiției.

Scorul pe seturi a fost 21-25, 25-16, 14-25 și 18-25, după 105 minute de joc.

În tur, Uralocika Ekaterinburg a câștigat cu scorul de 3-1, pe seturi 25-16, 17-25, 25-14 și 25-16.

Astfel, în optimile de finală ale Challenge Cup s-a calificat formația rusă cu dublă victorie.

România mai este reprezentată în competiție de CSU Medicina Târgu Mureș, care a învins în manșa tur din turul trei formația israeliană Hapoel, cu 3-2. Manșa retur va avea loc miercuri.