Trei victorii și o înfrângere în Liga Mol

Echipele românești care participă în competiția româno - maghiară, Liga Mol au disputat,în această seară, prima etapă. Astfel, campioana României, Sport Club a învins, la Miercurea Ciuc, pe Dab cu scorul de 6-1 (1:0,2:1,3:0). Golurile campionilor de la SC au fost înscrise de: Levente Hozo, Johan Ramstedt, Szabolcs Szocs (2), Istvan Antal, Patrik Wallenberg.

Echipele românești care participă în competiția româno – maghiară, Liga Mol au disputat,în această seară, prima etapă.

A doua echipă a orașului, HC Csikszereda a trecut în deplasare de Miskolci cu 4-7 (0:6, 3:1, 1:0). Pentru vicecampionii României au marcat : Daniel Socha, Attila Otto Biro (2), Arpad Mihaly, Miroslav Stefanka, Zsombor Antal, Levente Peter.

Progym Perla Harghitei a avut cel mai greu meci al zilei, priminind, la Gheorgheni vizita echipei UTE.Meciul a fost unul echilibrat, cu numeroase întoarceri de scor, elevii lui Dusan Kapusta reușind să revină în joc, după ce adversara avea un avantaj de două goluri (3-1), ei preluând pentru minute bune și conducerea pe tabelă.

Soarta partidei s-a decis în prelungiri, câștig de cauză având UTE. Astfel, Progym a fost învinsă de UTE cu 7 – 8 (1-3, 4-3, 2-1, 0-1).

Steaua a trecut de Alba Volan, scor 3-2 (2-0,1-1, 0-1), prin golurile marcate de Pisarenko, Timaru și Geru.

Publicat: 12 09. 2008, 22:18
Actualizat: 12 09. 2008, 22:26