Declarația zilei vine de la Denis Alibec. Meciul Simonei Halep de la Wimbledon l-a ținut „lipit” de televizor: „Am întârziat la încălzire” :)

Meciul Simonei Halep (27 de ani) cu Serena Williams (37 de ani) din finala de la Wimbledon l-a ținut pe starul celor de la Astra Giurgiu, Denis Alibec, „lipit” de televizor.

Fostul jucător al FCSB-ului i-a ținut pumnii lui Halep, care a cucerit al doilea titlu de Grand Slam din cariera sa, după ce s-a impus în fața lui Williams în două seturi: 6-2, 6-2. Meciul a durat doar 55 de minute:  „Ne-am uitat la meci, am întârziat la încălzire ca să vedem finalul meciului. Mă bucur că a câștigat și o felicit, nu mă așteptam”, a declarat Denis Alibec, la finalul partidei, potrivit Digi Sport.

Dan Alexa și Marius Croitoru, remiză la debutul în noul sezon de Liga 1.

Astra Giurgiu a primit vizita celor de la FC Botoșani în primul meci din noul sezon de Liga 1. Moldovenii au deschis scorul prin Rodriguez în minutul 21, iar Ongenda a mărit avantajul echipei lui Croitoru cinci minute mai târziu. Giurgiuvenii au redus din diferență până la finalul primei reprize prin Gheorghe, iar Tiram a închis tabela în partea secundă, în minutul 73.

Denis Alibec a fost o piesă importantă în echipa celor de la Astra în sezonul precedent. Atacantul de 28 de ani a evoluat în 30 de partide, reușind să marcheze de șapte ori.

Publicat: 14 07. 2019, 11:56
Actualizat: 14 07. 2019, 11:57