Ce nu s-a văzut la TV! Apropiații Simonei Halep au explodat de fericire: cum s-au bucurat oamenii din loja campioanei noastre, după victoria fantastică împotriva Paulei Badosa! | FOTO EXCLUSIV

Apropiații Simonei Halep (30 de ani, locul 18 WTA) au explodat de bucurie după ce românca a obținut calificarea în sferturile de finală ale turneului de Grand Slam de la Wimbledon.

Cea mai bună jucătoare de tenis din România, Simona Halep, a reușit o victorie spectaculoasă în optimile de finală ale turneului de Mare Șlem de la Wimbledon. Sportiva noastră a avut nevoie de numai o oră și două minute pentru a o depăși pe iberica Paula Badosa (24 de ani, locul 4 WTA) în două seturi, scor 6-1, 6-2.

Cu toate că Simona Halep nu a avut nicio emoție în fața jucătoarei din Spania, susținătorii ei din lojă au explodat de bucurie după ultima minge a meciului, care a consfințit calificarea în sferturile de finală.

Apropiații Simonei Halep au explodat de fericire la finalul meciului cu Paula Badosa

Simona Halep a învins-o pe Paula Badosa fără drept de apel în optimile de finală ale turneului de la Wimbledon. Românca și-a asigurat, astfel, calificarea în sferturile de finală ale turneului de Grand Slam.

Apropiații Simonei Halep s-au grupat într-o lojă și au urmărit cu sufletul la gură victoria obținută de româncă în fața ibericei Paula Badosa. După ultima minge, aceștia au explodat de bucurie, s-au îmbrățișat și au sărbătorit împreună succesul obținut de sportiva noastră.

Printre cei care au urmărit meciul din loja Simonei Halep se numără antrenorul Patrick Mouratoglou, preparatorul Theo Cercel, sparring partenerul Arnaud Restifo, managerul Nuna Wennerstrom și fizioterapeutul Candice Gohier. Cei care au ocupat restul de locuri din lojă au fost invitații Simonei Halep.

Nu mai puțin de 21 de susținători a avut Simona Halep în loja de la Wimbledon, față de cei numai 4 ai adversarei sale, printre care s-au numărat antrenorii și logodnicul Juan Betancourt, actorul cubanez în vârstă de 31 de ani.

Publicat: 04 07. 2022, 20:44
Actualizat: 08 07. 2022, 16:47