Wimbledon 2019 | Buzărnescu, în centrul atenției la meciul cu Halep! „Miki”, moment rar întâlnit pe terenul de tenis. VIDEO | Gest dezaprobator al Simonei

Mihaela Buzărnescu (31 de ani) a făcut un gest rar întâlnit pe terenul de tenis, în meciul cu Simona Halep (27 de ani) din turul al doilea al turneului de mare Șlem de la Wimbledon. Într-o pauză dintre game-uri, sportiva din România i-a oferit o sticlă cu apă unui fan căruia i se făcuse rău în tribune, pe terenul al doilea. Cei de la WTA nu au scăpat momentul.

Simona Halep și Mihaela Buzărnescu au fost în centrul atenției la Wimbledon, într-un duel românesc, iar Buzărnescu a oferit un moment mai puțin așteptat în timpul partidei. Totul s-a petrecut la scorul de 4-2, 30-0 pentru ea, în setul al doilea. Atunci, „Miki” a remarcat că unui fan i s-a făcut rău în tribune, pe terenul 2 din complexul de la All England Club, și i-a oferit acestuia sticla ei cu apă.

WTA Insider a remarcat toate cele întâmplate și a remarcat această scenă pe contul de Twitter. Momentul a nemulțumit-o pe Simona, care a făcut un gest dezaprobator, surprins de camere, care s-a viralizat pe Twitter. Fanii au tras-o la răspundere. Totuși, pauza i-a prins bine Simonei, care a reușit să revină în joc când era condusă de Mihaela Buzărnescu.

Publicat: 03 07. 2019, 18:04
Actualizat: 04 07. 2019, 08:40