VIDEO. Lovitura reușită de Simona Halep în meciul cu Anett Kontaveit a uimit pe toată lumea! Estona, fără reacție

Ce lovitură a reușit Simona Halep în meciul cu Anett Kontaveit! A celebrat pe măsură!

Simona Halep s-a calificat în semifinalele Australian Open 2020, după ce a învins-o pe Anett Kontaveit, scor 6-1, 6-1. A fost o prestație magnifică a Simonei, în care românca a reușit să trimită 12 mingi direct câștigătoare. Ar putea părea puține, dar trebuie să ținem cont că partida a durat mai puțin de o oră.

Simona Halep a făcut primul break în setul doi la capătul unui game în care a dat un rever de zile mari

Pe contul oficial de Twitter al Australian Open a fost aleasă cea mai frumoasă lovitură a partidei dintre Simona Halep și Anett Kontaveit. Este vorba de un rever în lung de linie pe care românca îl expediază dintr-o poziție foarte grea, în plină defensivă.

Kontaveit, care credea că a făcut suficient pentru a câștiga acel punct, nu a mai avut reacție. Pur și simplu a făcut câțiva pași în acea direcție, iar apoi s-a așezat liniștită pentru a începe un nou schimb. Acea lovitură a venit în primul game de serviciu pentru Kontaveit în setul doi. Simona a făcut break și 2-0, iar meciul părea deja decis încă din acel moment.

În semifinale la Australian Open 2020, Simona Halep o va înfrunta pe învingătoarea din partida Anastasia Pavlyuchenkova – Garbine Muguruza, care se dispută de la această oră.

Publicat: 29 01. 2020, 04:11
Actualizat: 29 01. 2020, 08:45