VIDEO INEDIT | Mișcări de felină la fileu. O pisică pasionată de tenis a întrerupt un meci în turneul de la Doha

This browser does not support the video element.

Imagini nemaivăzute până acum pe un teren de tenis au făcut deliciul publicului în turneul desfășurat în această săptămână la Doha (Qatar). O pisică i-a fentat pe organizatori și a pătruns pe terenul central la meciul disputat miercuri de Roberta Vinci (Italia) și Cagla Buyukakcay (Turcia). Partida a fost întreruptă aproape un minut, timp în care felina și-a făcut numărul, oferindu-le spectatorilor o reprezentație de urcare în viteză la fileu :).

Ținând cont că pisica a fost mai imprevizibilă decât o minge de tenis, copii de mingi nu au putut să o prindă. Aceștia au evacuat-o din arenă într-un final, iar hohotele de râs s-au oprit în tribune. Interesant este că scena amuzantă s-a petrecut într-un moment extrem de tensionat al meciului, chiar atunci când Vinci își creease o minge de set, la 6-5. Roberta Vinci a depășit momentul haios, nu și-a pierdut concentrarea și a fructificat mingea de set, câștigând ulterior și meciul din „optimi”, scor 7-5, 6-1.

Publicat: 26 02. 2016, 16:18
Actualizat: 26 02. 2016, 16:23