Imaginea zilei la turneul de la Indian Wells! Victoria Azarenka a surprins pe toată lumea la conferința de presă | FOTO

Victoria Azarenka (Belarus, 32 WTA) a surprins pe toată lumea la conferința de presă de după calificarea în semifinalele turneului WTA 1000 de la Indian Wells! „Vika” și-a făcut apariția cu o pereche de ochelari de soare pe care i-a purtat pe doată durata conferinței de presă.

Victoria Azarenka s-a afișat cu un accesoriu neobișnuit pentru o conferință de presă organizată în cadrul unui turneu de tenis! Bielorusa a surprins pe toată lumea purtând o pereche de ochelari de soare după ce a trecut de Jessica Pegula (SUA, 25 WTA) în sferturi la Indian Wells, scor 6-4, 6-2.

Azarenka și-a făcut apariția cu ochelari de soare la conferința de presă, pentru a-și proteja ochii de lumina reflectoarelor. Ei bine, așa ceva nu vedem în fiecare zi!

Victoria Azarenka a surprins pe toată lumea la conferința de presă, după calificarea în semifinale la Indian Wells

După ce a reușit o victorie spectaculoasă în sferturi la Indian Wells, în noaptea de miercuri spre joi, 6-4, 6-2 cu Jessica Pegula în sferturi la Indian Wells, Victoria Azarenka a avut o apariție inedită la conferința de presă! Bielorusa a purtat o pereche de ochelari de soare!

Pentru un loc în marea finală a turneului californian, Victoria se va duela cu Jelena Ostapenko (Letonia, 29 WTA), cea care a eliminat-o pe Shelby Rogers (SUA, 44 WTA) cu 6-4, 4-6, 6-3! Marea campioană de la Indian Wells va încasa un premiu de 1,2 milioane de dolari.

Ce a declarat Victoria Azarenka la conferința de presă la care a surprins asistența

La conferința de presă la care a surprins asistența, Victoria Azarenka a declarat: „Ambele jucătoare am făcut un meci foarte bun! Consider că nivelul meu a fost unul ridicat, am jucat bine în momentele cheie! Pot spune că sunt mulțumită de mine!

Știam că trebuie să pun presiune pe adversară și să fructific ocaziile. Cred că la începutul meciului am avut o mulțime de raliuri grozave, o mulțime de puncte pe muchie de cuțit. Dar am rămasă agresivă și consecventă!”, a spus campioana din Belarus.

Publicat: 14 10. 2021, 18:48
Actualizat: 14 10. 2021, 18:51