Venus Williams, OUT de la Roma! Kontaveit s-a impus în două seturi și s-a calificat în sferturi

Anett Kontaveit s-a calificat în sferturile turneului WTA de la Roma după un succes în două seturi contra lui Venus Williams, sora mai mare a Serenei, scor 6-2, 7-6. În faza următoare, Kontaveit va juca în compania câștigătoarei dintre Sevastova și Wozniacki.

Partida dintre Kontavei și Venus Williams a durat o oră și 20 de minute.

Simona Halep s-a calificat în sferturi după ce Madison Keys a abandonat cu două ore înainte de startul partidei. Astfel, Simona a ajuns în „sferturile” turneului de la Roma și a trecut, din nou, peste Caroline Wozniacki în clasamentul live, profitând de problemele fizice cu care se confruntă adversara pe care o conduce cu 5-1 în meciurile directe.

Publicat: 17 05. 2018, 16:56
Actualizat: 17 05. 2018, 16:57