Simona Halep, savuroasă după demonstrația de forță cu Tamara Zidansek: „Nu vă spun secretul!” Cum a reacționat când a aflat că urmează Amanda Anisimova în sferturi la Bad Homburg

Simona Halep (România, 19 WTA) a reușit o victorie impecabilă în optimi la Bad Homburg (Germania), 6-0, 6-3 cu Tamara Zidansek (Slovenia, 58 WTA). Constănțeanca a vorbit imediat după meciul câștigat într-o oră și 7 minute de joc.

Simona Halep, aflată la prima participare la turneul de la Bad Homburg, a glumit după meciul de miercuri cu Tamara Zidansek! „Simo” le-a transmis spectatorilor că nu dorește să le dezvăluie secretul jocului său excelent.

Simona se chinuise în primul tur cu Katerina Siniakova – a revenit după ce a fost condusă cu set și 3-0, dar a jucat impecabil în fața Tamarei Zidansek.

Simona Halep a oferit un scurt interviu pe teren după calificarea în sferturi la Bad Homburg, turneu WTA 250 dotat cu premii în valoare totală de 203.034 de euro: „Am jucat mai bine decât ieri, mai agresiv, așa că sunt foarte mulțumită. E bine că voi avea șansa să mai joc un meci aici, mâine. Secretul nu îl spun, e un secret, așa că îl voi păstra pentru mine! Le mulțumesc spectatorilor pentru atmosferă!”, a transmis Simona Halep.

Întrebată despre următorul meci contra Amandei Anisimova (SUA, 25 WTA), Simona Halep s-a arătat încrezătoare că va juca la fel de bine: „Va fi un nou meci, am mai întâlnit-o de câteva ori, dar acum e diferit pentru că vom juca pe iarbă. Cu siguranță voi fi pregătită pentru meciul cu ea”, a precizat „Simo”. Românca și Amanda Anisimova s-au mai confruntat de două ori în circuitul de tenis profesionist, împărțindu-și victoriile. Anisimova a colaborat cu Darren Cahill după despărțirea australianului de româncă! Sportiva din SUA a obținut biletul pentru sferturi la Bad Homburg după ce a dispus în minimum de seturi de conaționala Ann Li (67 WTA), scor 6-0, 6-2.

Publicat: 22 06. 2022, 20:37
Actualizat: 22 06. 2022, 20:43