Simona Halep „i-a stins lumina” Paulei Badosa la Madrid! Reacția ibericei după o lovitură fabuloasă reușită de româncă | VIDEO

Simona Halep (România, 21 WTA) a făcut spectacol în meciul cu Paula Badosa (Spania, 2 WTA), scor 6-3, 6-1 în turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid (Spania)!

Simona Halep a reușit lovitura lunii în meciul de sâmbătă cu Paula Badosa! Halep a închis un raliu spectaculos cu o lovitură senzațională în diagonală, care a lăsat-o mască pe Badosa, a doua jucătoare a lumii.

Simona Halep și Paula Badosa nu s-au mai confruntat până acum în circuitul WTA, astfel că jucătoarea din Spania a simțit pentru prima oară pe propia piele forța loviturilor româncei.

Simona Halep a început în forță meciul cu Paula Badosa, conducând cu scorul de 2-0! Favorita gazdelor a luat următoarele trei game-uri, dar românca a revenit din nou la conducerea jocului! După câteva momente de joc confuz, Halep a reușit o lovitură fabuloasă! Reacția Badosei spune totul, iberica închizând ochii în semn de frustrare. Simona a fost foarte stăpână pe ea, adjudecându-și setul inaugural cu 6-3! De partea cealaltă, Paula a fost neputincioasă și a stat cu prosopul pe cap în timpul pauzelor de odihnă.

Simona Halep se aștepta la un meci dificil în turul doi la Madrid, contra Paulei Badosa

Simona Halep s-a pregătit temeinic pentru meciul cu Paula Badosa! Ea se aștepta să aibă o misiune dificilă, dar a precizat că nu îi este teamă de jucătoarea din Spania: „Probabil că ea se află în cel mai bun moment al vieții ei în tenis și va fi un meci greu. Părerea mea, trebuie doar să fac ceea ce trebuie să fac și să dau totul.

Nu am nimic de pierdut. Vreau doar să-mi găsesc ritmul în turneu. Nu mi-e frică pentru că știu cum este să înfrunți una dintre cele mai bune jucătoare din lume”, spunea Simona înaintea partidei.

Publicat: 30 04. 2022, 21:14
Actualizat: 30 04. 2022, 21:26