Simona Halep aduce spectacolul. Un punct câștigat de româncă în meciul cu Navarro, nominalizat de WTA la lovitura lunii martie

Unul dintre punctele câștigate de Simona Halep în meciul cu jucătoarea spaniolă Carla Suarez Navarro, din sferturile de finală ale turneului de la Indian Wells, a fost nominalizat de WTA la lovitura lunii martie.

CLICK AICI PENTRU VIDEO CU PUNCTUL NOMINALIZAT DE WTA!

Punctul selectat a avut loc la scorul de 1-0 și 30-0 pentru Halep, în setul decisiv, când locul trei mondial a punctat pe tabelă după ce a trimis un „passing” din alergare, cu reverul, în urma unui schimb de mingi prelungit. Halep avea să câștige meciul cu scorul de 5-7, 6-1, 6-1 și să se impună și în finala cu Jelena Jankovici.

Celelalte puncte nominalizate sunt din partidele Agnieszka Radwanska – Irina-Camelia Begu (Miami), când poloneza a trimis un lob în diagonală peste sportiva din România, Serena Williams – Simona Halep (semifinale Indian Wells – lob executat de americancă), Francesca Schiavone – Caroline Garcia (Monterey) și Sabine Lisicki – Flavia Pennetta (Indian Wells).

Sursa: MEDIAFAX

Publicat: 06 04. 2015, 16:42
Actualizat: 06 04. 2015, 16:43