Simona Halep a vrut să își rupă rochia de nervi! Imaginea neputinței surprinsă în semifinala cu Aryna Sabalenka de la Stuttgart | FOTO

Simona Halep (România, 3 WTA) nu a găsit soluții în semifinala cu Aryna Sabalenka (Belarus, 7 WTA) de la Stuttgart, iar asta a scos-o din sărite pe eleva lui Darren Cahill.

Simona Halep a avut câteva reacții nervoase, sâmbătă, în timpul meciului pierdut cu scorul de 3-6, 2-6! Românca a dat cu racheta de pământ, iar la un moment dat a fost la un pas să își rupă echipamentul!

Simona a tras cu putere de rochia pe care a purtat-o în semifinala turneului WTA 500 de la Stuttgart! Faptul că nu a putut dicta ritmul în fața Arynei Sabalenka a iritat-o teribil pe a treia jucătoare a lumii.

Simona Halep a vrut să își rupă rochia de nervi în semifinala de coșmar cu Aryna Sabalenka de la Stuttgart

Simona Halep nu a jucat tocmai rău în semifinala de la Stuttgart, dar adversara ei a avut o forță net superioară! Simona nu a realizat nici măcar un break în fața bielorusăi, lucru care a enervat-o foarte tare! Simona a dat cu racheta de pământ și a vrut să își rupă rochia de nervi!

Halep nu a reușit nici de această dată să avanseze în finala de la Stuttgart, ea mai luptând pentru accederea în ultimul act în două rânduri! În anul 2016, Simona a pierdut în fața Carolinei Wozniacki, scor 5-7, 7-5, 2-6, iar la ediția din 2017 a fost răpusă de Laura Siegemund în semifinale, scor 4-6, 5-7.

Simona Halep nu a găsit antidotul pe serviciul adversarei

Halep a suferit un eșec usturător, în condițiile în care nu pierduse niciun set pe toată durata turneului până sâmbătă! Sportiva noastră nu a găsit antidotul pe serviciul Sabalenkăi, bielorusa dominând partida încă de la început!

Aryna a atacat din toate pozițiile și a dictat ritmul, adjudecându-și victoria după o oră și 8 minute. Simona va rămâne cu un cec în valoare de 26.130 de dolari după înfrângerea din semifinalele turneului care a deschis sezonul de zgură.

Publicat: 24 04. 2021, 21:27
Actualizat: 24 04. 2021, 22:36