Simona Halep a atras toate privirile în centrul Moscovei! Cum a fost surprinsă după înfrângerea cu Maria Sakkari | FOTO

Dacă nu a reușit să plece de la Moscova cu trofeul, Simona Halep a ținut să rămână cu câteva amintiri de neuitat din afara terenului de tenis.

Simona Halep s-a lăsat fotografiată în centrul Moscovei, arătând că nu este chiar atât de afectată după înfrângerea din sferturi cu Maria Sakkari, scor 4-6, 4-6! Constănțeanca nu avea așteptări prea mari de la turneul din capitala Rusiei, ținând cont că mai are mult de muncă pentru a reintra în forma ei cea mai bună.

Astfel, Simona s-a bucurat de frumusețile din Moscova! Halep a mers la plimbare chiar în inima capitalei Rusiei, în Piața Roșie. Aceasta este cea mai cunoscută piaţă din Moscova. Piaţa separă Kremlinul, fosta reşedinţă imperială, în prezent sediul preşedinţiei ruse, de zona comercială Kitay-gorod.

Simona Halep a atras toate privirile după înfrângerea cu Maria Sakkari, românca mergând la plimbare în Piața Roșie, situată chiar în centrul Moscovei. Multe celebritati ca Shakira, Paul McCartney sau Pink Floyd au susținut concerte în Piața Roșie. Halep a fost fascinată de peisaje și a zâmbit larg către cel care o fotografia.

Simona nu a fost la fel de zâmbitoare și în ultimul meci, ba chiar a reacționat nervos în mai multe rânduri. Simona Halep a pierdut dramatic primul set al confruntării Maria Sakkari, cu scorul de 4-6, moment în care a cedat nervos! Deși a revenit de la 2-5 la 4-5, jucătoarea noastră nu a putut trimite actul în prelungiri! Simona a salvat patru mingi de set, însă a pierdut-o pe a cincea, apoi și-a vărsat nervii pe rachetă, izbind-o puternic de pământ. Chiar dacă s-a mai calmat în manșa secundă și a salvat două mingi de meci, Halep s-a recunoscut învinsă după o oră și 46 de minute de joc.

Publicat: 23 10. 2021, 14:36