„Simo, te aștept 10 minute pe teren” / „Trebuie să-mi termin înghețata, apoi vin”. FOTO | Dialog spumos între Halep și Kuznețova, după ce ploaia le-a întrerupt meciul de la Sydney

Simona Halep și Svetlana Kuznețova au început joi duelul din semifinalele turneului de la Sydney, dar ploaia le-a obligat să întrerupă meciul la 5-4 pentru constănțeancă în primul set, organizatorii turneului australian anunțând că partida se va relua vineri dimineață.

Sătule de așteptare și de momentele în care ploaia și-a făcut de cap, cele două jucătoare au mers la vestiare, de unde au început un dialog spumos, care a făcut deliciul fanilor. Rusoaica a postat o poză pe contul de Instagram, întrebând retoric: „Ploaie…când ne vei lăsa să jucăm?”. Replica Simonei, venită la câteva minute de la întrebarea rusoaicei a stârnit un dialog amuzant, presărat cu răspunsuri haioase de ambele părți.

Mai jos, dialogul integral dintre Halep și Kuznețova 🙂

Kuznețova: „Ploaie…când ne vei lăsa să jucăm?”
Halep: „Nicio șansă”.
Kuznețova: „Simona, te aștept  doar 10 minute pe teren! Vei primi un walk over”.
Kuznețova: „Glumesc”.
Halep: „Trebuie să-mi termin înghețata și vin”.
Kuznețova:  „Aștept până îmi termin lecția de cântat”.

Evident, conversația neobișnuită între două adversare, a stârnit amuzamentul și aprecierea fanilor rusoaicei de pe Instagram. „LOL, mi-ați făcut ziua mai frumoasă cu acest dialog. Am așteptat cinci ore să vă văd jucând, dar totul e mai bine acum”, a comentat una dintre persoanele care o urmăresc pe Kuznețova pe Instagram.

Meciul dintre Simona Halep și Svetlana Kuznețova, din semifinalele turneului de la Sydney, se va relua vineri dimineață, de la ora 04:00.

Publicat: 14 01. 2016, 13:52
Actualizat: 14 01. 2016, 19:22