S-a stabilit ora meciului dintre Halep și Pliskova! Când are loc sfertul de finală de la Australian Open

Organizatorii turneului australian au stabilit ora meciului dintre Simona Halep și Karolina Pliskova. Cele două tenismene se vor înfrunta pentru un loc în semifinale, miercuri, pe Rod Laver Arena, nu mai devreme de ora 06:00.

Startul partidei ar putea fi influențat de partida de la masculin dintre Sondgren și Chung, un meci echilibrat, astfel că Halep și Pliskova ar putea intra pe teren chiar și cu o oră întrâziere, peste 06:00.

După un maraton de trei ore și 45 de minute – în șaisprezecimi – Simona a stat pe teren în ‘optimi’ doar 79 de minute în partia cu Naomi Osaka, pe care a învins-o în două seturi, scor 6-3, 6-2.

Karolina Pliskova a câștigat duelul dintre ce mai bune jucătoare din Cehia, împotriva Barborei Strýcová, scor 6-7, 6-3, 6-2.

„Cred că pe această suprafață am o șansă foarte bună împotriva ei”, a declarat Pliskova după calificarea care i-a adus-o în față pe Simona Halep.

Publicat: 23 01. 2018, 08:38
Actualizat: 23 01. 2018, 09:50