S-a stabilit ora la care Halep joacă în sferturi la Sankt Petersburg. Simona deschide ziua împotriva Nataliei Vikhlyantseva

Organizatorii turneului de la Sankt Petersburg, dotat cu premii de 710.000 de dolari, au programat vineri meciul Halep – Vikhlyantseva, de la ora 11:00. Simona va lupta pentru semifinale în prima partidă de pe terenul central, în direct la Digisport 2 și LIVE BLOG pe www.prosport.ro.

Simona Halep (4 WTA) și Natalia Vikhlyantseva (Rusia, 115 WTA) se înfruntă vineri, de la ora 11:00, în sferturile turneului Premier din Sankt Petersburg! Simona și Natalia s-au mai întâlnit o singură dată în circuitul WTA, în urmă cu doi ani, iar constănțeanca a câștigat fără drept de apel în optimile din Shenzhen (China), scor 6-2, 6-2.

Adversara Simonei a impresionat în primele două meciuri de la Sankt Petersburg, câștigând în minimum de seturi atât cu Yaroslava Șvedova (6-3, 6-4), cât și în fața Dariei Kasatkina (7-6, 6-2). Halep, care a beneficiat de bye în primul tur grație statutului de favorită principală, vine și ea după o victorie convingătoare, scor 6-4, 7-6 cu Ana Konjuh.

Dacă trece mai departe, Halep se va confrunta în semifinale cu câștigătoarea partidei dintre Kristina Mladenovic (Franța, 51 WTA) și Roberta Vinci (Italia, 21 WTA). „Sfertul” Halep – Vikhyantseva e transms în direct de Digisport 2 și în format LIVE BLOG pe www.prosport.ro, în joc fiind puse 185 de puncte și 37.850 de dolari.

Publicat: 02 02. 2017, 18:47
Actualizat: 02 02. 2017, 18:49