Nervii s-au risipit imediat după calificarea în semifinalele Roland Garros. Reacții pline de patos ale lui Darren Cahill și un gest superb față de mama Simonei Halep | FOTO și VIDEO

Simona Halep și Darren Cahill au trecut testul nervilor în sfertul de finală cu Angelique Kerber de la Roland Garros. Simona s-a supărat pe antrenor în setul decisiv, însă Darren nu a băgat în seamă momentul, bucurându-se din toată inima pentru victoria elevei sale.

Antrenorul Simonei Halep a ridicat pumnii în aer după ce constănțeanca a câștigat cu stil meciul cu Angelique Kerber, scor 6-7(2), 6-3, 6-2. În acest fel, Darren Cahill i-a transmis Simonei că este trup și suflet alături de ea, în timp ce sportiva celebra victoria cu degetul la tâmplă.

La câteva secunde după ce arbitrul a spus „Game, set și meci” la microfon, Darren Cahill și Tania Halep s-au felicitat reciproc. Antrenorul s-a îmbrățișat cu mama Simonei și a bătut palma cu ceilalți apropiați ai liderului mondial, aflați în loja de deasupra.

Publicat: 06 06. 2018, 21:02
Actualizat: 06 06. 2018, 21:09