Momentul în care Marius Copil le-a furat inimile elvețienilor. Cum a reacționat Federer după câștigarea primului set + FOTO | Fanii s-au ridicat în picioare

UPDATE | Roger Federer s-a impus în finala de la Basel, scor 7-6 (5), 6-4.

Roger Federer s-a impus în tie-break în primul set al finalei de la Basel, în dauna lui Marius Copil, după care a avut o explozie de bucurie. Legendarul jucător a avut mari bătăi de cap în primul set, iar după ce a închis tie-break-ul s-a bucurat din plin, iar întreaga sală s-a ridicat în picioare și a aplaudat preț de câteva secunde.

Federer și Copil se duelează acum în finala turneului ATP de la Basel. Desfășurarea partidei poate fi urmărită AICI.

Cei doi jucători au mers cap la cap în primul set, dar Federer a reușit să se desprindă în tie-break și să-și adjudece setul cu scorul de 7-5. Fiecare și-a trecut în cont câte un break. Copil a condus, dar elvețianul a revenit din urmă și mai apoi a preluat conducerea. Copil a avut puterea să egaleze la 5, iar mai apoi să ducă setul în tie-break, unde însă a cedat.