Moment bizar la Turneul Campioanelor. Ce a făcut o jucătoare cu foarfeca, în timpul meciului: „Bine că nu s-a tăiat” | VIDEO

O fază petrecută luni, în meciul de la Turneul Campioanelor dintre Svetlana Kuznețova și Agnieszka Radwanska, i-a amuzat teribil pe spectatorii din Singapore. Pe lângă jocul în sine, rusoaica a fost preocupată și de alte lucruri mai ciudate, specifice unui salon de înfrumusețare.

În timpul unei pauze de odihnă din setul al treilea, la scorul de 1-2, Svetlana a scos o foarfecă din termobag, tăindu-și o bună parte din păr. Adversara rusoaicei a fost amuzată de faptul că aceasta și-a făcut singură coafura, chiar pe terenul Turneului Campioanelor: „Bine că nu s-a tăiat”, a spus Agnieszka, râzând, după meci.

Momentul hilar a ajutat-o pe Kuznețova, sportivă care a evoluat mai bine cu noul look. Svetlana a revenit pe teren extrem de puternică, producând prima mare surpriză de la Singapore. Calificată in extremis la Turneul Campioanelor, după ce sâmbătă a cucerit titlul de la Moscova, Kuznețova a trecut de campioana en-titre Radwanska cu 7-5, 1-6, 7-5.

Publicat: 25 10. 2016, 12:03
Actualizat: 25 10. 2016, 12:17