Miki Buzărnescu, învinsă de Raluca Olaru, la Hobart

Perechea formată din Mihaela Buzărnescu și jucătoarea argentiniană Maria Irigoyen a fost învinsă, luni, de principalele favorite ale competiției, Raluca Olaru și ucraineanca Olga Savciuk, în runda inaugurală a turneului de dublu de la Hobart (Australia), cu premii de 250.000 de dolari.

Olaru și partenera sa și-au adjudecat victoria în super tie-break, scor 6-4, 2-6, 10-5, într-o oră și 26 de minute de joc.

În sferturi, Raluca Olaru și partenera vor juca împotriva câștigătoarelor meciului Veronika Kudermatova/Aryna Sabalenka (Rusia/Belarus) – Natela Dzalamidze/Xenia Knoll (Rusia/Elveția).

Calificarea în sferturile de finală ale probei de dublu este premiată la Hobart cu 1.820 de dolari și 60 de puncte WTA.

Publicat: 08 01. 2018, 14:59
Actualizat: 08 01. 2018, 15:00