Imaginea zilei în tenis! Soția lui Novak Djokovic a dansat în tribune la Paris, în timpul meciului câștigat de sârb | VIDEO

Jelena Djokovic (35 de ani) a oferit un moment inedit la meciul câștigat de Novak Djokovic (Serbia, 34 de ani), vineri seară, în sferturile turneului Masters de la Paris, scor 6-4, 6-3 cu Taylor Fritz (SUA, 26 de ani).

Soția lui Novak Djokovic trăiește la intensitate maximă fiecare duel disputat de liderul mondial în circuitul ATP, dar atmosfera la ultimul meci a fost ceva mai destinsă decât la altelte.

Jelena a făcut spectacol în tribune și a dansat într-o pauză dintre game-uri alături de fiica sa și a lui Novak Djokovic, care se numește Tara. Imaginile au făcut deliciul publicului de la Paris.

Imaginea zilei în tenis! Soția lui Novak Djokovic a dansat în tribune la Paris, în timpul meciului câștigat de sârb cu Taylor Fritz

Nu doar Novak Djokovic a făcut spectacol vineri seară, la Paris, unde l-a învins cu 6-4, 6-3 pe americanul Taylor Fritz! Soția sârbului a oferit un moment spumos și a dansat în tribunele de la Paris-Bercy.

„Nole” nu i-a lăsat nicio șansă adversarului său, adjudecându-și victoria într-o oră și 14 minute de joc. În semifinalele Mastersului parizian, Djokovic se va duela cu Hubert Hurkacz (Polonia), cap de serie numărul 7. Polonezul a trecut în sferturi de James Duckworth (Australia, 55 ATP), cu 6-2, 6-7(4), 7-5, asigurându-și biletul pentru Turneul Campionilor.

Novak și Jelena Djokovic alcătuiesc un cuplu perfect! Soția sârbului este directoarea fundației care ajută copiii din Serbia

Novak și Jelena Djokovic alcătuiesc un cuplu perfect, fiind părinții a doi copii! Fiul lor, Stefan, sa născut în octombrie 2014, iar Djokovic a devenit și tată de fată în septembrie 2017, când s-a născut Tara!

Jelena postează periodic imagini cu ea și Nole pe Instagram, arătându-le fanilor cât de mult se iubesc. Totodată, se implică în numeroase acte caritabile, fiind directoarea fundației Novak Djokovic. Aceasta își propune să ajute copiii din Serbia să-și realizeze visele prin îmbunătățirea sistemului de învățământ.

Publicat: 06 11. 2021, 09:52