Irina Maria Bara, eliminată în primul tur al probei de dublu la turneul de la Moscova

Irina Maria Bara și jucătoarea slovacă Chantal Skamlova au fost eliminate, luni, în primul tur al probei de dublu din cadrul turneului WTA de la Moscova, desfășurat pe hard și dotat cu premii în valoare de 790.208 dolari.

Bara și partenera sa au pierdut, scor 4-6, 4-6, în fața perechii Nadia Kicenok/Anastasia Rodionova (Ucraina/Australia), într-o oră și 18 minute de joc.

În sferturi de finală, Anastasia Kicenok și Anastasia Rodionova le vor întâlni pe câștigătoarele partidei Liudmila Kicenok/Arina Rodionova (Ucraina/Australia) – Olga Savciuk/Katarina Srebotnik (Ucraina/Slovenia).

În runda inaugurală a probei dublu de la Moscova vor evolua și Irina Begu și Raluca Olaru, în pereche, într-un meci programat, marți, împotriva cuplului Nicole Melichar/Anna Smith (SUA/Marea Britanie).

Prezența în primul tur al probei de dublu este premiată la Moscova cu 3.720 de dolari și un punct WTA. Accederea în sferturile de finală ale competiției este recompensată cu 6.860 de dolari și 100 de puncte.

Publicat: 16 10. 2017, 19:47
Actualizat: 16 10. 2017, 19:48