Iga Swiatek nu a avut milă de Andreea Prisacariu și a ridiculizat-o pe româncă! Lovitura demnă de un meci demonstrativ | VIDEO

Chiar dacă meciul Andreea Prisacariu (324 WTA) – Iga Swiatek (1 WTA) nu a avut istoric, scor 0-6, 0-6, spectacolul nu a lipsit, fiind asigurat de liderul mondial.

Iga Swiatek a făcut instrucție sâmbătă cu Andreea Prisacariu, diferența de valoare dintre cele două fiind uriașă! Iga nu i-a lăsat niciun game Andreei, calificând Polonia la turneul final din Billie Jean King Cup, scor 3-0 la general.

Andreea Prisacariu a debutat sâmbătă pentru România în competiția inter-țări, înlocuind-o pe Irina Begu în meciul cu Iga Swiatek! Misiunea Andreei a fost una imposibilă, nereușind să contracareze loviturile polonezei.

La scorul de 6-0, 1-0, Iga Swiatek a ridiculizat-o pe Andreea Prisacariu, cu o lovitură demnă de un meci demonstrativ. Swiatek a mimat că lovește smash-ul, dar a pus un stop la fileu, uimind întreaga asistență.

Andreea Prisacariu nu s-a putut ridica la nivelul adversarei, așa că sportiva noastră a recurs la tehnici psihologice pentru a o destabiliza pe Iga Swiatek! Rebela tenisului românesc a plecat la vestiare după ce a pierdut primul set, lăsând-o pe Swiatek să aștepte minute bune pe teren.

„Sunt prietenă cu Iga Swiatek încă din copilărie!”

Văzând că românca întârzie la vestiare, Iga s-a așezat din nou pe banca de odihnă! Stratagema Andreei nu a dat însă roade, iar Swiatek a continuat să o domine pe aceasta și în setul secund, aducând al treilea punct și inclusiv calificarea pentru Polonia la turneul final, scor 0-6, 0-6. Contactată de către ProSport, debutanta Andreea Prisăcariu a dezvăluit că o cunoaște pe Iga Swiatek încă din copilărie.

„Am primit telefon de la Horia Tecău. Eram la Milano. Sunt prietenă cu Iga Swiatek din copilărie. Ne jucam de-a ascunselea, sticluța și adevăr și provocare. Sunt curioasa dacă o sa ma mai recunoscă”, a spus Andreea Prisăcariu, în exclusivitate pentru ProSport, după ce a fost convocată la naționala României.

Publicat: 16 04. 2022, 13:55