Halep și Begu au fost eliminate de la Miami! Româncele au pierdut dramatic în super tie-break

Simona Halep și Irina Begu au fost eliminate din proba de dublu a turneului de la Miami, în faza optimilor, în urma unei înfrângeri în dauna echipei formate din Raquel Atawo și Anna-Lena Groenfeld, scor 7-6 (3), 2-6, 8-10. Meciul a durat o oră și 42 de minute.

După ce și-au adjudecat primul set cu mari emoții, Halep și Begu n-au reușit să mențină ritmul de joc. Adversarele au reușit nu mai puțin de trei break-uri în setul secund, astfel că meciul a ajuns în super tie-break. Româncele au început bine, au condus cu 4-1, dar Atawo și Groenfeld au revenit și au reușit în final să se impună cu 10-8. România nu mai are nicio reprezentantă în cadrul turneului poreclit „Winter Wimbledon”.

Liderul mondial a părăsit competiția la proba de simplu în turul 3, când a cedat în fața polonezei Agnieszka Radwanskam scor 3-6, 6-2, 6-3.

Publicat: 26 03. 2018, 08:16
Actualizat: 26 03. 2018, 09:19