FOTO | Probleme pentru adversara Simonei Halep, chiar în timpul meciului! Kerber a cerut intervenția medicului

Angelique Kerber a avut probleme medicale în setul decisiv cu Simona Halep. Nemțoaica a primit îngrijiri chiar pe teren, după ce a cerut un time-out medical. Fostul lider mondial a acuzat probleme la degetul mare al piciorului stâng.

Kerber a început în forță meciul cu Halep și a condus cu 4-0, însă Simona a împins-o dincolo de limitele normale și aceasta a cedat setul doi (6-3), apoi a avut probleme medicale. La scorul de 2-1, după un rebreak, Kerber a solicitat ajutorul medicului.

Nemțoiaca a acuzat probleme la degetul mare al piciorului stâng, motiv pentru doctor să petreacă câteva minute bune. Kerber a fost bandajată și a putut apoi continua meciul.

Publicat: 06 06. 2018, 17:12
Actualizat: 06 06. 2018, 17:13