Duel între frați. Andy și Jamie Murray se vor înfrunta la Cincinnati: „Nu ești niciodată pregătit să treci prin asta”

Echipa formată de Andy Murray (nr. 110 ATP la dublu) și Feliciano Lopez (nr. 50 ATP la dublu) se va înfrunta, vineri, cu perechea formată din Jamie Murray (nr. 12 ATP la dublu) și Neal Skupski (nr. 37 ATP la dublu), în sferturile de finală ale probei de dublu de la turneul de la Cincinnati.

Andy Murray și Feliciano Lopez s-au calificat în sferturi după ce au învins echipa formată din Ryan Harrison și Jack Sock, cu scorul de 2-6, 6-3, 10-7. Partida dintre cele două echipe a durat o oră și 19 minute.

Perechea formată din Jamie Murray și Neal Skupski a avansat în sferturile de finală, impunându-se în fața echipei formate din Pierre Hugues Herbert și Nicolas Mahut, cu scorul de 6-3, 6-3, într-o partidă care a durat o oră și 16 minute.

„Nu ești niciodată pregătit să îți înfrunți propriul frate, dar amândoi trebuie să trecem prin asta”, a declarat Jamie Murray, după victoria în fața lui Herbert și a lui Mahut.

Este pentru a doua oară când frații Murray se întâlnesc pe terenul de tenis. Ei s-au înfruntat pentru prima dată, la Montreal, în anul 2015, când Jamie Murray și John Peers s-au impus în fața lui Andy Muray și a lui Leander Paes, cu scorul de 6-4, 7-6(9).

Publicat: 16 08. 2019, 13:21
Actualizat: 16 08. 2019, 13:22