Detaliul observat imediat de fani după meciul Simona Halep – Donna Vekic: „Și-a injectat buzele!” GALERIE FOTO

Simona Halep (România, 16 WTA) nu i-a dat nicio șansă Donnei Vekic (Croația, 82 WTA) în primul tur la Toronto, iar fanii au observat un detaliu neașteptat la adversara româncei, după meci.

Dacă despre jocul din teren nu au fost prea multe de spus, fanii s-au legat de aspectul fizic al jucătoarei de tenis din Croația! În vârstă de 26 de ani, Donna Vekic și-ar fi făcut o operație estetică.

Simona Halep a debutat cu o victorie impresionantă la turneul de la Toronto, învingând-o pe Donna Vekic cu 6-0, 6-2, după numai o oră și 2 minute de joc.

Într-un subiect deschis pe forumul de specialitate Tennisforum.com, fanii susțin că Donna Vekic și-a făcut operație estetică: „Cu greu o recunosc! Pare că și-a mărit pomeții și și-a injectat buzele!”.

De asemenea, urmăritorii tenisului susțin că Donna ar fi luat această decizie după ce s-a despărțit de tenismenul elvețian Stan Wawrinka (37 de ani).

Donna Vekic a câștigat primul game în fața Simonei Halep după 34 de minute de joc

Simona Halep a dat recital pe terenul central de la Toronto, la debutul în competiția din seria WTA 1000, iar Donna Vekic a părut neputincioasă și totodată resemnată după ce românca i-a administrat un „bagel”. În momentul în care și-a adjudecat în sfârșit un game și a egalat la 1 în setul al doilea, Vekic a sârbătorit ca și cum ar fi câștigat meciul: Donna a ridicat pumnul în aer și a început să râdă pe teren.

Dar după ce Simona Halep s-a distanțat pe tabelă și a reușit break-ul și în manșa secundă, Donna Vekic și-a schimbat starea de sprit, cedând nervos! Halep s-a impus cu 6-0, 6-2 și a dus scorul întâlnirilor cu Vekic la 3-0, după ce a câștigat lejer și precedentele două partide: 6-4, 6-1 în turul al doilea la Indian Wells 2017, respectiv 6-2, 6-1 turul secund la US Open 2013. Halep o va întâlni în turul secund la Toronto pe învingătoarea dintre Shuai Zhang (China, 45 WTA) și Cristina Bucșa (Spania, 122 WTA).

Publicat: 08 08. 2022, 22:40
Actualizat: 08 08. 2022, 22:45